Logo Byczyny
Logo Szkoły

Reprezentacja II LO na Polish Schools Debating Championship

Godło Polski
[plugin_weather,type='weather_day',template='0']

Lokalizacja szkoły

Internat "Julia" przy zespole szkół nr 4

Partnerski Program British Council dla instytucji Addvantage

Dolnośląski program policyny ALFA

Certyfikat "Wiarygodna szkoła"

Invest Park- współpraca

Projekt "Polacy na kresach" - odnowa polskiego, przedwojennego cmentarza przez uczniów

Szkoła nauki jazdy

Karta szkolna

Ogólnopolska akademia programowania

Dolnośląska społeczna akcja "Mogiłę pradziada..."

Projekt zabłyśnij talentem

Projekt modernizacji szkoły

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Bezpłatna gazeta 30 minut

 

Dzień Otwarty 20.04.2024

Za nami Polish Schools Debating Championship (PSDC) - jeden z najważniejszych turniejów debatanckich dla uczniów szkół średnich w Polsce. Był to nasz debiut w formacie WSDC. Odbywa się on w całości w języku angielskim, a najlepsi uczestnicy kwalufikują się do kadry narodowej na mistrzostwa świata. W tym roku debaty dotyczyły m.in. pandemii COVID-19, chińskiej polityki w Azji Południowo-Wschodniej, Unii Europejskiej, klonowania, projektów przemysłowych, narracji „jednego wybranego” czy voucherów na produkty roślinne.
Drużyna II Liceum w składzie Zuzia Giurg, Madzia Surma i Anna Wójcik zakończyła fazę zasadniczą z bilansem 4-1, co pozwoliło jej awansować do ćwierćfinału, w którym po bardzo wyrównanej debacie uległa reprezentacji V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Główną tutorką drużyny była Marta Sanz Wawer z Klubu Debat Uniwersytetu Warszawskiego, której serdecznie dziękujemy za pomoc w znakomitym przygotowaniu się do turnieju. Oprócz Marty drużynę wspierali też absolwenci naszej szkoły Adam Mikoś i Mikołaj Matusewicz.
W turnieju reprezentowała nas również drużyna w składzie Jakub Kuchta, Mikołaj Chrząszcz i Bartosz Roszkowiak, która dzielnie walczyła w fazie zasadniczej, zbierając pierwsze szlify w debatowaniu w języku angielskim.
Magdalena Surma, dzięki nominacji sędziów, została zakwalifikowana do szerokiej kadry polskiej drużyny na World Schools Debating Championship Belgrad 2024. Przed naszą uczennicą teraz preliminacje, które zdecydują o wyłonieniu ścisłego składu, dlatego trzymajmy kciuki za Magdę!

 

Opublikował: Administrator Strony
Powrót do poprzedniej strony »
Projekt "Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w gminie Wałbrzych"
Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA):
szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową - elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łaczące funkcje laptopa i tabletu umożliwiajacych dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wychowania fizycznego
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera