70 lat II LO - 29.09.2018 r. Zapraszamy!

• Spotkanie z rodzicami

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na zebrania wszystkich klas, które odbędą się w czwartek13.09, o godz. 16.30. Rodzice uczniów klas III mają najpierw spotkanie z panem dyrektorem na dużej sali gimnastycznej.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 zapraszamy w poniedziałek, 3. września o godz. 8.00. Klasy III gimnazjum, oraz I i II liceum przychodzą na apel na dużą salę, klasyIII liceum o tej samej godzinie mają spotkania w klasach. Od godziny 10.00 rozpoczną się testy poziomujące z języków dla klas I.

Przypominamy, że w naszej szkole jest możliwość uczęszczania na zajęcia z religii i/lub etyki.

• Międzynarodowy sukces Kacpra

W środku wakacji fantastyczne wiadomości z Teheranu! Nasz tegoroczny absolwent (klasa III C) Kacper Ludwig (op. prof. Anna Jankowska) zdobył srebrny medal Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej! Serdecznie gratulujemy Kacprowi oraz prof. Jankowskiej tak wielkiego sukcesu!

• 70-lecie II LO im. H. Kołłątaja w Wałbrzychu

29 września 2018r. odbędą sie obchody JUBILEUSZU SZKOŁY
    i kolejny ZJAZD ABSOLWENTÓW.

Zapraszamy wszystkich absolwentów do szkoły!

• Ogłoszenie list zakwalifikowanych

Drogie Kandydatki, drodzy Kandydaci!
    Ogłoszenie list zakwalifikowanych odbędzie się jutro, w piątek, 13. lipca o godz. 8.30 w holu koło sekretariatu.
    O godz. 9.00 na sali gimnastycznej odbędzie się pierwsze spotkanie klas z wychowawcami.
    Przypominamy, że wolę podjęcia nauki w szkole potwierdza złożenie oryginałów dokumentów!

• Rekrutacja - II etap

Drodzy Kandydaci, drogie Kandydatki, rozpoczynamy drugi etap rekrutacji:
    Na Wasze dokumenty (oryginały świadectw i zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego) czekamy w poniedziałek i wtorek od 8.00 do 15.00. Pamiętajcie również o wpisaniu swoich wyników do systemu rekrutacyjnego!
    Listy kandydatów zakwalifikowanych zostaną wywieszone w szkole 13 lipca o godz. 8.30.

• Bardzo dobre wyniki matur

Na dobry początek wakacji przedstawiamy kilka tegorocznych maturalnych rekordów:

Mount Everest średnich wyników maturalnych osiągnęła geografia (69%), osiągając 1. miejsce w województwie. Majstersztykiem jest średnia z historii sztuki - 97%!

Dziejowym wydarzeniem są również średnie wyniki z historii (66 %) i wosu (69%), które zajmują drugie lokaty w województwie.

W kategorii nauk przyrodniczych średni wynik z biologii (61 %) to 4. pozycja w województwie, podobnie jak w przypadku królowej nauk – matematyki (50 %) oraz informatyki (62 %).

Dodatkowo średni wynik z postrachu wielu maturzystów, matematyki na poziomie podstawowym, wyniósł 86 % dając 5. miejsce w województwie.

Dobre wyniki osiągnęli też chemicy - 56%, a także językowcy - średnie z angielskiego i niemieckiego przekraczają 90% na poziomie podstawowym i 70% na poziomie rozszerzonym oraz poloniści - ponad 65% na obu poziomach.

Są to najwyższe wyniki w Wałbrzychu, jedne z wyższych w województwie, a w niektórych przypadkach w kraju! Serdecznie gratulujemy nauczycielom i uczniom, wszyscy jesteśmy mistrzami!

Więcej aktualności

• Spotkanie z rodzicami

• Bardzo dobre wyniki matur

• Rekrutacja - II etap

Drodzy Kandydaci, drogie Kandydatki, rozpoczynamy drugi etap rekrutacji:

• Koniec roku szkolnego

Dziś uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Był to rok obfitujący w wiele chwil radosnych, ale również w chwile bardzo smutne. Rok wytężonej pracy i sukcesów, za które nagrodziliśmy najlepszych uczniów liceum i gimnazjum, w tym bardzo liczne grono olimpijczyków.

Więcej ogłoszeń