Logo Byczyny
Logo Szkoły

Spotkanie Maximilian-Kolbe-Werk

Godło Polski
[plugin_weather,type='weather_day',template='0']

Lokalizacja szkoły

Internat "Julia" przy zespole szkół nr 4

Partnerski Program British Council dla instytucji Addvantage

Dolnośląski program policyny ALFA

Certyfikat "Wiarygodna szkoła"

Invest Park- współpraca

Projekt "Polacy na kresach" - odnowa polskiego, przedwojennego cmentarza przez uczniów

Szkoła nauki jazdy

Karta szkolna

Ogólnopolska akademia programowania

Dolnośląska społeczna akcja "Mogiłę pradziada..."

Projekt zabłyśnij talentem

Projekt modernizacji szkoły

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Bezpłatna gazeta 30 minut

 

W sobotę 9 listopada odbyło się w murach filii Politechniki Wrocławskiej tradycyjne spotkanie podopiecznych Dolnośląskiego Stowarzyszenia Opieki  Nad Byłymi Więźniami Politycznymi Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych z uczniami i nauczycielami Jack-Steinberger-Gymnasium w Bad Kissingen, przedstawicielami Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, Urzędu Miasta w Wałbrzychu oraz uczniami II LO.

W ramach działań stowarzyszenia Maximilian-Kolbe-Werk (Dzieło im. Maksymiliana Kolbego), założonego przez niemieckich działaczy katolickich i mającego na celu niesienie pomocy ofiarom gett i byłym więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych uczniowie i nauczyciele  z Bad Kissingen odwiedzają corocznie byłych więźniów mieszkających we Wrocławiu, Wałbrzychu i okolicach, zwiedzają miejsca pamięci  oraz spotykają się z uczniami naszej szkoły.

Pod opieką prof. Stefana Ludwina w tegorocznym spotkaniu udział wzięli: Wiktoria Blaszaniak, Karolina Filipek, Julia Grobelna, Vanessa Woźna, Filip Kocięda, Kamil Garbaliński, Piotr Popiołek i Alan Schmidt.

Spotkanie było okazją do zadumy nad tragicznym losem ofiar terroru hitlerowskiego oraz integracji i nawiązania kontaktów z rówieśnikami z Niemiec.

20241109_183729.jpeg20241109_190402.jpeg

 

Opublikował: Administrator Strony
Powrót do poprzedniej strony »
Projekt "Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w gminie Wałbrzych"
Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA):
szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową - elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łaczące funkcje laptopa i tabletu umożliwiajacych dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wychowania fizycznego
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera