67. miejsce w Polsce w rankingu Perspektyw 2019! 6. miejsce w województwie dolnośląskim! 15. miejsce w rankingu olimpijskim!

Uczeń Oskar Słowik zajął II miejsce (jest laureatem) w ogólnnopolskim konkursie fizycznym "Fuzja jądrowa" organizowanym przez Krajowy Punkt Kontaktowy Eratom przy Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie. Laureaci etapu ogólnopolskiego pojadą na kilkudniowe szkolenie do Instytutu Fizyki Plazmy im. Max'a Planck'a w Greifswaldzie w Niemczech.

Celem konkursu jest:
- popularyzacja wiedzy na temat fuzji jądrowej, jako źródła energii przyszłości,
- rozwijanie zainteresowań fizyką i naukami przyrodniczymi wśród młodzieży.

Opublikował: