70 lat II LO - 29.09.2018 r. Zapraszamy!

"Rzeczpospolita" i "Perspektywy" rokrocznie (od 1998r.) publikują  wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

Jedną z miar jakości pracy naszej szkoły jest umieszczanie II LO w elitarnym gronie placówek oświatowych wyróżnionych w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Swoją obecność zaznaczyliśmy w rankingowej rywalizacji od samego początku. Podstawowym kryterium rankingu są sukcesy uczniów w finałach ogólnopolskiego etapu 30 oplimpiad przedmiotowych. Liczy się liczba laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych w stosunku do ogólnej liczby uczniów. Klasyfikowane są te szkoły średnie, które miały przynajmniej dwóch finalistów olimpiad przedmiotowych, jest to zwykle około 400 szkół średnich z całego kraju. Nasza szkoła w tych rankingach zajmuje bardzo wysokie miejsca zarówno w kraju jak i w województwie. W powiecie -  od początku otwieramy czołówkę.

Należymy do prawdziwej elity w Polsce.

rok miejsce
w Polsce