67. liceum w Polsce w rankingu Perspektyw 2020!

Dolnośląskie Stowarzyszenie Opieki  Nad Byłymi Więźniami Politycznymi Hitlerowskich Więzień  i Obozów Koncentracyjnych w Wałbrzychu jest organizatorem corocznych spotkań swoich podopiecznych z uczniami Jack-Steinberger-Gymnasium w Bad Kissingen. W ramach działań fundacji „Maximilian Kolbe – Werk ’’ wraz ze swoimi nauczycielami odwiedzają oni byłych więźniów mieszkających we Wrocławiu, Wałbrzychu i okolicach. W spotkaniu tradycyjnie od wielu lat uczestniczą uczniowie naszej szkoły, którzy nie tylko mają okazję poznać tragiczne losy ofiar hitlerowskiego terroru, ale również porozmawiać z rówieśnikami z Niemiec o codziennym życiu młodzieży polskiej i niemieckiej. Pod opieką pani Beaty Jurgielewicz w tegorocznym spotkaniu udział wzięli: Katarzyna Kucharczyk, Katarzyna Ludwig, Weronika Siedlecka i Mateusz Zdun.

JPEG66671075-1E35-4FB8-BAD2-EC80766291D0.jpeg