W piątek,15.11, z okazji 30-lecia przemian w Europie Środkowej debatowaliśmy nad tezą „Upadek muru berlińskiego był najważniejszym wydarzeniem Jesieni Narodów”. Drużynę propozycji tworzyli: Piotr Makowski, Mikołaj Matusewicz, Antoni Szmit-Budniok i Maja Jurkiewicz, zaś drużynę opozycji: Nikola Domagała, Antoni Badora, Krzysztof Fluder i Jakub Rękas. Marszałkiem debaty był nasz absolwent, Szymon Gwiazdowski, debacie przyglądali się i oceniali zaproszeni goście: prof. Jarosław Brzeziński i prof. Beata Jurgielewicz. Ponadto niezawodną publiczność stanowiła klasa 1D. Debatę wygrała strona opozycji, jednakże dla wszystkich była to nietypowa ciekawa lekcja najnowszej historii. Dziękujemy za udział debatantom, sędziom, marszałkowi oraz publiczności, a także Wojciechowi Szwarczyńskiemu i Kacprowi Piekarskiemu, którzy profesjonalnie zarejestrowali naszą debatę. Mamy nadzieję, że się podobało i zapraszamy po więcej!