67. liceum w Polsce w rankingu Perspektyw 2020!

W dniu 3.03.2020 r. 12 uczniów grup zaawansowanych z języka niemieckiego brało udział w warsztatach przeprowadzonych przez dr hab. Joannę Szczęk w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem zajęć była frazeologia praktyczna. Uczniowie mogli nie tylko dowiedzieć się czym są związki frazeologiczne, co jest idiomatyczne dla języka niemieckiego, ale też polskiego, poznać różne przykłady takich związków, ale również mogli zwiedzić gmach uniwersytetu. Wyjazd zorganizowała i towarzyszyła uczniom Małgorzata Kmieć.