Logo Byczyny
Logo Szkoły

Współpraca z zagranicą

Godło Polski
[plugin_weather,type='weather_day',template='0']

Lokalizacja szkoły

Internat "Julia" przy zespole szkół nr 4

Partnerski Program British Council dla instytucji Addvantage

Dolnośląski program policyny ALFA

Certyfikat "Wiarygodna szkoła"

Invest Park- współpraca

Projekt "Polacy na kresach" - odnowa polskiego, przedwojennego cmentarza przez uczniów

Szkoła nauki jazdy

Karta szkolna

Ogólnopolska akademia programowania

Dolnośląska społeczna akcja "Mogiłę pradziada..."

Projekt zabłyśnij talentem

Projekt modernizacji szkoły

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Bezpłatna gazeta 30 minut

 

Dzień Otwarty 20.04.2024

 • Wymiana młodzieży z Fuldą - wrzesień 2017

  W dniach 30 września - 6 października br. uczniowie naszej szkoły gościli uczestniczącą w wymianie uczniowskiej młodzież niemiecką z naszej szkoły partnerskiej w Fuldzie. W ciągu całego tygodnia mieli okazję lepiej się zintegrować, a także zapoznać swoich kolegów i koleżanki z kulturą oraz historią naszego kraju. Wspólnie zwiedzili między innymi Krzyżową, Świdnicę, Wrocław i Kłodzko.

 • Wymiana młodzieży ze szkołą w Fuldzie - kwiecień 2017

  W dniach 22-28 kwietnia br. dziewiętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w wymianie uczniowskiej wraz z niemiecką młodzieżą mieszkającą w Fuldzie. Te siedem dni upłynęło pod znakiem integracji i dobrej zabawy. W czasie pobytu nasi gimnazjaliści i licealiści mieli okazję dowiedzieć się, jak żyją ludzie w Niemczech, poznali niemiecką kulturę i zwiedzili liczne zabytki, nie tylko Fuldy, ale również okolicznych miejscowości m. in. pobliskiego Frankfurtu.

 • XV spotkanie ze szkołą partnerską Rabanus-Maurus-Schule z Fuldy - wrzesień 2014

  W tym roku odbyło się już piętnaste - jubileuszowe spotkanie uczniów naszej szkoły ze szkołą partnerską Rabanus-Maurus-Schule z Fuldy

  We wrześniu piętnaścioro naszych uczniów wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kmieć i p. Jackiem Rutkowskim pojechało do Niemiec. W ciągu tygodnia od 13-19 września zwiedziliśmy poza pięknym barokowym miastem Fulda również Frankfurt nad Menem, Weimar i Erfurt.

 • „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” - V Spotkanie Kresowian

  16 maja 2014 w piątek reprezentacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w obchodach V Spotkania Kresowian związanych z Akcją "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" organizowaną przez panią Grażynę Orłowską- Sondej dziennikarkę Telewizji Wrocław. W uroczystości brały udział dolnośląskie szkoły, których uczniowie w okresach wakacyjnych pracują na polskich cmentarzach na kresach wschodnich odnawiając nekropolie polskie.

 • Wymiana ze szkołą z Fuldy - ostateczne starcie 1- 7 października 2011r.

   Była ciepła noc. Na wałbrzyskim dworcu głównym panowała przyjemna, przesycona pełną oczekiwania wrzawą, atmosfera. Na zwykle opustoszałym peronie zgromadziła się spora grupa ludzi: młodzież, rodzice, nauczyciele. Wszyscy mieli tylko jeden cel: powitać przybywających z Niemiec uczestników wymiany.

 • Odwiedziny delegacji z Bad Kisingen i IILO - Wałbrzych 13.11.2010r.

  Po raz dziesiąty grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Jack - Steinberger - Gymnasium w Bad Kissingen (Niemcy). Spotkała aranżowane są przez nauczycielkę języką niemieckeiego w naszej szkole - p. Zofię Wawrzyniak, która od 10 lat współpracuje z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Opieki nad Więźniami Byłych Obozów Koncentracyjnych i Gett. W spotkaniu uczestniczyła p. Iwona Rychlik, reprezentująca wydział Spraw Społecznych i Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

 • Program COMENIUS

  W latach 2007-2009 w Zespole Szkół nr 2 był realizowany projekt COMENIUS.

  Zagadnienia poruszane w projekcie to:

  Ziemia, teren, terytorium, mój region, moje miasto, moja wieś, nasze pejzaże.

 • FULDA: współpraca ze szkołami w Niemczech 1999-2009

  W sierpniu 1999 roku  nasi nauczyciele (j. niemiecki, biologia)  i dyrektor szkoły spotkali się z nauczycielami szkoły w Fuldzie, by przygotować projekt ekologiczny. Całe przedsięwzięcie było finansowane przez Fundację Roberta Boscha.

  W latach 2002/2003 dzięki realizacji projektu uczniowie polscy mieli okazję między innymi odwiedzić rezerwat biosfery w Rhoen, a uczniowie niemieccy poznali rezerwat Gór Izerskich, gdzie uczyli się o przyczynach obumierania lasów.

Opublikował: Administrator Strony
Powrót do poprzedniej strony »
Projekt "Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w gminie Wałbrzych"
Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA):
szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową - elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łaczące funkcje laptopa i tabletu umożliwiajacych dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wychowania fizycznego
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera