Logo Byczyny
Logo Szkoły

List dyrektora Roberta Wróbla do maturzystów

Godło Polski
[plugin_weather,type='weather_day',template='0']

Lokalizacja szkoły

Internat "Julia" przy zespole szkół nr 4

Partnerski Program British Council dla instytucji Addvantage

Dolnośląski program policyny ALFA

Certyfikat "Wiarygodna szkoła"

Invest Park- współpraca

Projekt "Polacy na kresach" - odnowa polskiego, przedwojennego cmentarza przez uczniów

Szkoła nauki jazdy

Karta szkolna

Ogólnopolska akademia programowania

Dolnośląska społeczna akcja "Mogiłę pradziada..."

Projekt zabłyśnij talentem

Projekt modernizacji szkoły

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Bezpłatna gazeta 30 minut

 

Dzień Otwarty 20.04.2024

Dzisiejszy dzień miał wyglądać całkiem  inaczej, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach,  uroczysta akademia, pożegnania, kwiaty. Niestety, obecna rzeczywistość całkowicie nasze plany pokrzyżowała. Piszę do Was te słowa w zastępstwie, ponieważ  dzisiaj formalnie kończycie edukację w II Liceum Ogólnokształcącym.

"Wiedzę możemy zdobywać od innych,

 ale mądrości musimy nauczyć się sami"       

Adam Mickiewicz

Drodzy uczniowie , maturzyści/ abiturienci Kołłątaja

Większość rzeczy na tym świecie stworzona została przez ludzi, którzy wytrwali, kiedy zdawało się, że nie ma już nadziei.  

Dale Carnegie

Ten cytat  tak ważny dla nas wszystkich niech będzie przesłaniem dla Was, kończących naukę w naszej szkole. Dzisiejszy dzień zamyka pewien etap Waszego życia. Moment, w którym wkroczyliście w dorosłość, musieliście zmierzyć się
z pierwszymi poważnymi problemami. Pierwsze dni w nowej szkole zapewne nie były dla Was łatwe. Nieznane twarze, otoczenie, głowa pełna obaw. Pytania: poradzę sobie? Czy Inni mnie zaakceptują? Byliście nieufni wobec siebie, baliście się zabierać głos w różnych sprawach. Ale z dnia na dzień było coraz lepiej. Wspólne spędzanie przerw, wyjazd integracyjny, wycieczki. Pierwszy rok minął niesamowicie szybko. Druga klasa to przede wszystkim osiemnastki, ale także nadmiar nauki, przemęczenie. Dziesięć miesięcy upłynęło, nie wiadomo kiedy. Trzecia klasa to studniówka i coraz szybsze tempo zdobywania wiedzy, przygotowania do matury.

Żegnając się z Wami, pragnę Wam wszystkim podziękować za wspólnie spędzony czas. Pragnę podziękować za tak czynny udział w życiu naszej szkoły, za wspaniałe reprezentowanie szkoły w olimpiadach, konkursach,  zawodach sportowych, akcjach charytatywnych, dziękuję osobom z pocztu sztandarowego i występującym w zespole The Podkówczers.

Bardzo dziękuję Waszym Rodzicom i Wychowawcom : prof. Urszuli Cybulskiej, Joannie Frąszczak, Annie Jankowskiej, Marcinowi Skobrtalowi i Krystynie Obst. Za to, że zawsze wspierali Was i byli obok.

W imieniu swoim i  całej kadry pedagogicznej życzę Wam tego, abyście wkroczyli w następny etap waszego życia ze świadomością własnej siły i  możliwości. Miejcie w sobie zapał i entuzjazm. Nie oglądajcie się za siebie, bierzcie z życia to, co najlepsze. Myślę, że te trzy lata spędzone w naszym liceum były doskonałym wstępem do dorosłego, dojrzałego życia i nauczyły Was pokonywania przeszkód. Chciałbym, byście godziny, dni, miesiące spędzone w murach liceum uważali za udane, wspominali je z uśmiechem na ustach. Bo szkoła to nie tylko nauka - to tak jak już wcześniej wspomniałem nowe znajomości, przyjaźnie, wyjazdy, spotkania.
Pragnę dodać jeszcze, że w życie człowieka wpisane są zarówno zwycięstwa, jak i porażki. Gdy coś Wam się nie uda, nie poddawajcie się, tylko dążcie do osiągnięcia celu. Pamiętajcie - człowiek uczy się przez całe życie, nie tylko wtedy, gdy siedzi w szkolnej ławce.

Na koniec chcę Wam życzyć połamania piór na maturze, dostania się na wymarzone studia i spełnienia w życiu. Realizujcie swoje marzenia, stawiajcie przed sobą nowe cele. Pamiętajcie o swoich  wychowawcach, nauczycielach, odwiedzajcie ich w wolnych chwilach.

I  jeszcze jeden cytat  Gabriela Margueza : "Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło".
Dziękuję!

Robert Wróbel

dyrektor

II Liceum Ogólnokształcącego

im. H. Kołłątaja w Wałbrzychu

Podsumowanie osiągnięć maturzystów: PDFzakończenie roku szkolego 2020-kl3 (1).pdf (2,55MB)
Pożegnanie od zespołu DePodkówczers: https://youtu.be/ELIexVrlrkI

Opublikował: Administrator Strony
Powrót do poprzedniej strony »
Projekt "Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w gminie Wałbrzych"
Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA):
szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową - elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łaczące funkcje laptopa i tabletu umożliwiajacych dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wychowania fizycznego
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera