Logo Byczyny

Lokalizacja szkoły

Internat "Julia" przy zespole szkół nr 4

Partnerski Program British Council dla instytucji Addvantage

Dolnośląski program policyny ALFA

Certyfikat "Wiarygodna szkoła"

Invest Park- współpraca

Projekt "Polacy na kresach" - odnowa polskiego, przedwojennego cmentarza przez uczniów

Szkoła nauki jazdy

Karta szkolna

Ogólnopolska akademia programowania

Dolnośląska społeczna akcja "Mogiłę pradziada..."

Projekt zabłyśnij talentem

Projekt modernizacji szkoły

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Bezpłatna gazeta 30 minut

 

Dzień Otwarty 20.04.2024

16 maja 2014 w piątek reprezentacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w obchodach V Spotkania Kresowian związanych z Akcją „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” organizowaną przez panią Grażynę Orłowską- Sondej dziennikarkę Telewizji Wrocław. W uroczystości brały udział dolnośląskie szkoły, których uczniowie w okresach wakacyjnych pracują na polskich cmentarzach na kresach wschodnich odnawiając nekropolie polskie.


Uroczystość skupiła około 200 pocztów sztandarowych z całego Dolnego Śląska, które brały udział w paradzie szkół. Uświetniły ją swoimi występami zespoły artystyczne z Ukrainy, Białorusi oraz z Lublina. Wzruszającym momentem było podziękowanie gości z Majdanu, wszystkim Polakom za pomoc, jaką okazali w trudnych chwilach walki o niezależność i demokrację na Ukrainie. Udział naszej młodzieży szkolnej w Spotkaniu Kresowian, jest nobilitacją i motywacją do dalszego uczestnictwa w ratowaniu naszej polskości na Kresach Wschodnich. Szkołę reprezentowali: Julia Filbier, Alicja Urbańska, Katarzyna Kozłowska, Rafał Madera pod op. Beaty Kijewskiej.


Już tradycją jest, że w uroczystościach, podróżach związanych z Kresami, niezmiennie towarzyszą nam nasi przyjaciele pani Irena Froch i pan Adam Piotrowski – oboje pochodzący z Borysławia, a od 1945 roku mieszkający w Wałbrzychu.

Opublikował: 
Powrót do poprzedniej strony »
Projekt "Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w gminie Wałbrzych"
Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA):
szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową - elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łaczące funkcje laptopa i tabletu umożliwiajacych dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wychowania fizycznego
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera