Logo Byczyny

Lokalizacja szkoły

Internat "Julia" przy zespole szkół nr 4

Partnerski Program British Council dla instytucji Addvantage

Dolnośląski program policyny ALFA

Certyfikat "Wiarygodna szkoła"

Invest Park- współpraca

Projekt "Polacy na kresach" - odnowa polskiego, przedwojennego cmentarza przez uczniów

Szkoła nauki jazdy

Karta szkolna

Ogólnopolska akademia programowania

Dolnośląska społeczna akcja "Mogiłę pradziada..."

Projekt zabłyśnij talentem

Projekt modernizacji szkoły

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Bezpłatna gazeta 30 minut

 

47. miejsce w Polsce w rankingu "Perspektyw"!

Wiele atrakcji w jednej! Dolnośląskie Otwarcie Sezonu Turystycznego w Starej Kopalni!

Kto szuka inspiracji na wakacyjne podróże, weekendowe atrakcje i krajoznawcze wycieczki będzie miał okazję odnaleźć jest w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Instytucja będzie gospodarzem Otwarcia Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku w dniach 22-23 kwietnia. 

To będzie weekend pełen atrakcji dla rodzin, turystów, przewodników i krajoznawców. I to dosłownie. Swój udział w dwudniowej imprezie na terenie plenerowym Starej Kopalni zapowiedziało już kilkadziesiąt instytucji i atrakcji turystycznych. Wałbrzych na te dwa dni stanie się turystycznym przewodnikiem po Dolnym Śląsku, gdzie zawitają przedstawiciele największych atrakcji naszego województwa.

Wśród kilkudziesięciu rozlokowanych na terenie zewnętrznym kopalni stoisk znajdziemy zamki, podziemia, muzea, szlaki a nawet produkty regionalne. Nie zabraknie stref animacji dla dzieci i wydarzeń na scenie.

To pierwsza taka turystyczna impreza, która zawitała do Wałbrzycha i już spotkała się z entuzjazmem wystawców, których lista wciąż się powiększa. Każdy kto zawita do wałbrzyskiej Starej Kopalni będzie mógł sprawdzić aktualną ofertę turystyczną województwa, wziąć udział w warsztatach, animacjach i konkursach. Wystawcy i organizatorzy szykują wiele niespodzianek.

Wśród nich ciekawą propozycją dla mieszkańców spoza Wałbrzycha jest zaplanowanie wycieczki do Starej Kopalni z Kolejami Dolnośląskimi. Dzięki współpracy tych dwóch instytucji z biletem na zwiedzanie wałbrzyskiego obiektu powrót kolejami jest bezpłatny. Ze strefą warsztatów pojawi się Hydropolis, a wycieczki po regionie będzie można zaplanować między innymi z Kopalnią w Złotym Stoku, Twierdzą w Srebrnej Górze, Szklarską Porębą czy Stawami Milickimi. Dla szukających inspiracji w okolicach Wałbrzycha, nie zabraknie miejsc z okolicy.

Impreza w Wałbrzychu odbywa się dzięki współpracy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej ze Starą Kopalnią oraz partnerstwem z Lokalną Organizacją Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej, Miastem Wałbrzych i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski.

Termin: 22.04.2022 r. godz. 12-18, 23.04.2022 r. godz. 10-17

Miejsce: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu

Otwarcie Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku.jpeg

Opublikował: Administrator Strony
Powrót do poprzedniej strony »
Projekt "Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w gminie Wałbrzych"
Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA):
szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową - elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łaczące funkcje laptopa i tabletu umożliwiajacych dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wychowania fizycznego
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera