Logo Byczyny
Logo Szkoły

„Mój piękny syn”

Godło Polski
[plugin_weather,type='weather_day',template='0']

Lokalizacja szkoły

Internat "Julia" przy zespole szkół nr 4

Partnerski Program British Council dla instytucji Addvantage

Dolnośląski program policyny ALFA

Certyfikat "Wiarygodna szkoła"

Invest Park- współpraca

Projekt "Polacy na kresach" - odnowa polskiego, przedwojennego cmentarza przez uczniów

Szkoła nauki jazdy

Karta szkolna

Ogólnopolska akademia programowania

Dolnośląska społeczna akcja "Mogiłę pradziada..."

Projekt zabłyśnij talentem

Projekt modernizacji szkoły

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Bezpłatna gazeta 30 minut

 

Dzień Otwarty 20.04.2024

 

19 stycznia 2023 roku uczniowie klas pierwszych kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskim projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, który cyklicznie realizowany jest w kinie Apollo. Projekcji zawsze towarzyszy prelekcja pedagoga filmowego, natomiast po powrocie do szkoły uczniowi mają czas, aby porozmawiać o filmie nie tylko z rówieśnikami, ale także z wychowawcami oraz nauczycielami języka polskiego. Proponowane filmy podejmują tematy ważne, dlatego mogą być one realizowane na wielu płaszczyznach.  
Film Feliksa Van Groeningena „ Mój piękny syn” to opowieść o trudnej walce z uzależnieniem, relacjach rodzinnych, miłości, empatii, niemocy wobec cierpienia, bólu i strachu. Scenariusz oparty  na bestsellerowej książce a fabularnie to przecież historia, która wydarzyła się naprawdę. Wzruszający, ale podnoszący na duchu dramat. W roli Nica wystąpił  ulubieniec młodej publiczności Timothee Chalamet. Duet niezwykle zdolnego Timothiéego Chalameta ze świetnym, choć (błędnie) kojarzonym głównie z komediami, Stevem Carellem okazał się udany. 
„Mój piękny syn” to bardzo dobrze zagrane i niezwykle emocjonalne kino, które dostarczyło wielu wzruszeń. Historia o  destrukcyjnym wpływie uzależnienia  na relacje międzyludzkie, pokazanym przez pryzmat więzi łączącej ojca i syna. Ta przejmująca opowieść pokazuje, że czasem miłość i ciepło rodzinnych więzi to za mało, by ustrzec dziecko przed rzeczywistością. 
Osobą odpowiedzialną za realizację projektu jest Agnieszka Kiryczuk.

 

Opublikował: Administrator Strony
Powrót do poprzedniej strony »
Projekt "Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w gminie Wałbrzych"
Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA):
szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową - elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łaczące funkcje laptopa i tabletu umożliwiajacych dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wychowania fizycznego
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera