Logo Byczyny
Logo Szkoły

Ostatni dzwonek maturzystów

Godło Polski
[plugin_weather,type='weather_day',template='0']

Lokalizacja szkoły

Internat "Julia" przy zespole szkół nr 4

Partnerski Program British Council dla instytucji Addvantage

Dolnośląski program policyny ALFA

Certyfikat "Wiarygodna szkoła"

Invest Park- współpraca

Projekt "Polacy na kresach" - odnowa polskiego, przedwojennego cmentarza przez uczniów

Szkoła nauki jazdy

Karta szkolna

Ogólnopolska akademia programowania

Dolnośląska społeczna akcja "Mogiłę pradziada..."

Projekt zabłyśnij talentem

Projekt modernizacji szkoły

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Bezpłatna gazeta 30 minut

 

Dzień Otwarty 20.04.2024

28 kwietnia odbyło się zakończenie roku klas maturalnych, zwane tradycyjnie "ostatnim dzwonkiem'. Po raz pierwszy od blisko dwóch dekad szkołę ukończyli absolwenci czteroletniego liceum, którzy uczyli się w oparciu o nowe podstawy programowe i przygotowujący się do nowej formuły egzaminu dojrzałości.

Uroczystość zaczęła się jednak od pożegnania długoletniej i zasłużonej nauczycielki II LO - po 35 latach pracę w naszej szkole zakończyła prof. Dorota Wołodkiewicz, której w tym miejscu chcemy serdecznie podziękować za jej serce, energię, zaangażowanie i mądrość, którymi służyła swoim uczniom! Pani Profesor, jest Pani jednym z filarów II LO, będzie nam Pani brakować, życzymy dużo zasłużonego odpoczynku, zdrowia, sił i uśmiechu!

W dalszej części pan dyrektor nagrodził pięcioro olimpijczyków, w tym Aleksandrę Sznel z klasy IV C, która dodatkowo została nagrodzona stypendium Ministra Edukacji i Nauki, a latem będzie brała udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wyróżnieni też zostali najlepsi uczniowie - w tym roku najwyższą średnią, 5,5, uzyskał Krzysztof Żałobka z klasy IV A. Rodzicom wręczono listy gratulacyjne za osiągnięcia ich dzieci i podziękowania za pracę na rzecz szkoły. W imieniu Rady Rodziców głos zabrała jej przewodnicząca, pani Iwona Szwarczyńska.

Po uroczystym rozdaniu świadectw uczniom klas IV, nastąpiło pożegnanie ze strony samorządu szkolnego oraz zespołu DePodkówczers, który zapewnił również oprawę muzyczną uroczystości, głos zabrali także sami absolwenci. Ceremonię przygotowały klasy II B i III D wraz z wychowawcami, a poprowadzili Zuzanna Giurg i Mieszko Tołkacz.

Życzymy tegorocznym absolwentom sukcesów nie tylko maturalnych, ale również życiowych, spełnienia marzeń i realizacji planów! Cieszymy się, że spędziliśmy razem te 4 lata i już dziś zapraszamy Was do odwiedzania starych kątów!

fot. A. Szwarczyńska

 

Opublikował: Administrator Strony
Powrót do poprzedniej strony »
Projekt "Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w gminie Wałbrzych"
Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA):
szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową - elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łaczące funkcje laptopa i tabletu umożliwiajacych dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wychowania fizycznego
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera